Duyurular
 • TEKNOFEST(2024) 10.01.2024 15:53

  Cumhuriyetimizin 101. yılında, Adana’da gerçekleştirilecek TEKNOFEST 2024'ün Teknoloji Yarışmaları başvurular başladı!

  Ülkemizin millî teknoloji geliştirme süreçlerinde kritik rol oynayan kurum ve kuruluşlarımızın da katkılarıyla düzenlenen TEKNOFEST, ev sahipliği yaptığı teknoloji yarışmaları, bilim ve mühendislik faaliyetleri, hava gösterileri, girişimcilik zirvesi gibi etkinlikler ile Milli Teknoloji Hamlesinin en büyük platformlarından biri haline gelmiştir. Her yıl düzenlenen ve bu yıl onuncusu gerçekleştirilecek olan festival, başta öğrenciler ve gençler olmak üzere toplumun her kesiminden gördüğü yoğun ilgi ile dünyanın en büyük havacılık ve uzay festivali olmayı başarmıştır.

  Dünyan en büyük teknoloji yarışmalarının gerçekleştirileceği TEKNOFEST 2024’te bu yıl 100'ün üzerinde ülkeden katılımcı yer almaktadır.

  Uzay ve havacılıktan, sağlık ve yazılıma, ulaşım sistemlerinden tasarım ve eğitime, çevre ve tarım teknolojilerine kadar birbirinden çeşitli ve tamamı geleceğin odak alanlarında kurgulanmış yarışmalar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve başvurunuzu gerçekleştirmek için mth.tc/yarışmalar adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Son başvuru tarihi 20 ŞUBAT!

  Ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi yolculuğunda fikri hür, vicdanı hür gençliğin, sorgulaması, üretmesi ve geliştirmesi için;

  TEKNOLOJİ GELİŞTİREN BİR TÜRKİYE HEDEFİYLE…

  İyi günler dileriz.

 • LABS verilerinin güncellenmesi 27.11.2023 16:56

  Değerli Kurum Yetkilileri ve Laboratuvar Sorumluları

  Bilindiği üzere Bakanlığımız tarafından çalışmaları yürütülen Laboratuvar ve Araştırma Altyapısı Bilgi Sistemi (LABS) kapsamında envanter verilerinin güncel olması birincil derecede önem arz etmektedir.

  Bu bağlamda:

  • Ön kaydı yapılan Laboratuvar sorumluları ve çalışanlarından cep telefonlarına Bakanlığımız tarafımızdan gönderilen sms üzerinden onay vermeyen personelin sms onayını vermeleri sağlanarak sisteme girişlerinin mümkün hale getirilmesi,
  • Laboratuvarların test, cihaz, standart, ürün, fiyat vs. envanterinin ve içeriğinin güncellenmesi
  • Laboratuvar sorumluları ve çalışanlarının gözden geçirilerek güncellenmesi
  • Laboratuvar bilgilerinin gözden geçirilerek güncellenmesi
  • Arama motoru (labs.sanayi.gov.tr) üzerinde gösterilen başvuru yönlendirme bağlantılarının eklenmesi ve güncellenmesi
  • Laboratuvarların gözden geçirilerek kapsam dahilinde olan var ise yenilerin eklenmesi ve kapsam dışı olanların çıkarılması

   

  hususlarında gerekli çalışmaların yapılmasını rica ederiz.

 • Veri Girişleri Hakkında 09.06.2022 17:00
  LABS Bilgi Sistemi’ne laboratuvar, test/hizmet, cihaz, fiyat, ürün ve kurum yetkilileri gibi envanter kayıtlarını yapmayan üniversitelerin mevcut olan eksikliklerini tamamlamaları gerekmektedir.