Yasal Uyarı

Bu web sitesi (bundan böyle "Site"olarak anılacaktır) Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na (STB) ait olup, STB'nin bir hizmeti olarak oluşturulmuştur. Lütfen siteyi kullanmadan önce kullanım koşullarını dikkatle okuyunuz. Siteye girmek ve kullanmakla sitenin kullanım koşullarını kabul etmiş oluyorsunuz. Aşağıda yer alan kullanım koşulları'nı kabul etmiyorsanız, lütfen bu Site'yi kullanmayınız. STB bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir. Bu Site'ye her eriştiğinizde ve/veya bu Site'yi her kullandığınızda Kullanım koşullarını inceleyiniz.

Sorumluluk Reddi
  • Site, STB tarafından idare edilmektedir ve aksi belirtilmedikçe, sitenin tüm hakları sadece STB'ye aittir.
  • İşbu Sitede yayınlanan tüm veriler, laboratuvar kullanıcılarınca kendilerine sunulan bir arayüzden girilmektedir. Söz konusu arayüzde, veri girişi ile ilgili detaylı bilgiler Kullanım Kılavuzu hazırlanarak yayınlanmıştır. Veri girişiyle ilgili aşamaların herhangi birinin atlanması halinde arama motorundan yayınlanan verilerde oluşabilecek eksiklik ve tutarsızlıklardan STB sorumlu tutulamaz. Bu bilgiler, kanunen izin verildiği kadarıyla, hiçbir koşul altında bir garanti olarak veya STB'nin herhangi bir yükümlülük beyanı olarak yorumlanamaz.
  • STB, yükümlülük üstlenmeksizin, kendi takdirine bağlı olarak herhangi bir zamanda, bu Sitenin veya bölümlerinin faaliyetinde düzeltme veya değişiklik yapabilir ya da faaliyetleri tamamen durdurabilir. STB Siteyi güncelleme konusunda yükümlülük üstlenmez.
  • Üçüncü şahıs sitelerinin bağlantıları, bu türden üçüncü şahıs sitelerinin STB tarafından onaylanması olarak addedilemez ve STB bu sitelerin veya içeriklerinin erişilebilirliğinden sorumlu değildir. Ayrıca üçüncü şahısların girdiği verilerin kalitesinden ve güncelliğinden de STB sorumlu tutulamaz.
  • İnternet tarayıcınızın ayarlarına bağlı olarak, çerez formundaki bilgiler otomatik olarak bilgisayarınıza aktarılabilir. Eğer çerezleri kabul etmek istemiyorsanız, lütfen bilgisayar ayarlarınızı buna uygun şekilde düzenleyiniz.
Harici Bağlantılarla İlgili Sorumluluk Reddi

Hiçbir koşul altında, sitede yer alan bilgiler; ne testlerin ve hizmetlerin kalite yeterliliğinin teyidi olarak yorumlanabilir, ne de bu türden bilgiler herhangi bir şekilde, açıkça veya ima yoluyla, STB adına herhangi türden bir taahhüt teşkil eder. Bu türden bilgiler, önceden haber verilmeksizin herhangi bir zaman zarfında tadil edilebilir, silinebilir ya da bu bilgilere ilaveler yapılabilir. STB, sitede bağlantısı verilmiş olan web sitelerinin içerikleri ile ilgili olarak hiçbir yükümlülük üstlenmez. Bu türden bağlantılar, bu bağlantısı verilmiş olan web sitelerinin tarafımızca onaylanması olarak yorumlanamaz. STB, Tüketicinin bunları kullanmasından kaynaklanan herhangi bir kayıp ya da hasardan dolayı yükümlü olmayacaktır.

Fikri Mülkiyet

Bu site'deki tüm materyallerin telif hakları STB'ye aittir ve önceden STB'nin yazılı izni olmaksızın, sadece herhangi bir ticari ve çıkar amacı olmadan kişisel bilgi edinmek amacıyla kullanabilir, indirebilir, kopyalayabilir ve yazdırabilirsiniz. Bu site'de yer alan tüm bilgiler, tablolar, raporlar, tasarımlar, programlar ile buradan yapılan linkler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla sunulmuştur. Kullanıcılar bilgi ve dokümanları sadece bilgi edinmek amacıyla kullanabilir.

Gizlilik Politikası

STB, ziyaretçilerinden elde ettiği tüm bilgileri, yetkisiz erişim ve kullanıma karşı korumak için gerekli tüm güvenlik önlemlerini alır ve periyodik olarak gözden geçirir.

Bağlantılar

Bu Site'den bağlantı yapılan herhangi bir web sitesiyle ilgili olarak, söz konusu web sitesinin içeriği ve işleyişi de dahil, STB'nin hiçbir sorumluluğu yoktur. STB bu bağlantıların içeriğini kontrol etmez. Bu bağlantıları kullandığınız takdirde, bu site'den çıkmış olacaksınız. Bu nedenle, bağlantı yapılan web siteleri veya içeriklerinde bulunan herhangi bir bilgi, yazılım, ürün ya da malzeme veya bu sitelerin kullanımından doğacak sonuçlar hakkında STB sorumlu tutulamaz.

Güncelleme

STB bu site'de mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgilere ait veri tabanını yeniden düzenleme ve siteyi yeniden organize etme hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayımlandığı anda yürürlüğe girer. Sitenin kullanımı ya da site'ye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu site'de yer alan herhangi bir bilgiyi, yetkisiz olarak herhangi bir şekilde tahrif etmek, çalışmasını engellemeye çalışmak cezai hukuki takibata neden olacaktır.

Bilgi Toplama

STB, Siteye yapılan ziyaretler ile ilgili bilgileri takip edebilir. Bu siteye erişmek için kullandığınız İnternet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, Siteye erişme tarihi ve saatiniz, Sitede bulunduğunuz sırada eriştiğiniz sayfalar ve Sitemize doğrudan bağlanmanızı sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler STB tarafından kaydedilebilir. Bu bilgiler sitenin iyileştirilmesi, eğilimlerin değerlendirilmesi ve kalitenin arttırılması için kullanılır.

Yetkili Mahkeme

Bu site'nin kullanımından doğan ve/veya yasal uyarıda yer alan koşul ve hükümlere ilişkin ve/veya bu web sitesi ile bağlantılı olarak çıkabilecek uyuşmazlıklarda Türkçe Yasal Uyarı metni esas olup, Türkiye Cumhuriyeti Ankara Mahkemeleri yetkilidir.